KARIÉRNÍ DEN opět na půdě Weilovky, tentokrát pro autaře ve školním autoservisu Libuš

Střední škola automobilní a informatiky usiluje o kvalitní vzdělávání.

Totéž ovšem tvrdí i jiné střední školy, a kdybychom zůstali jen u toho, nenabízíme nic zvláštního. Naše péče o studenty chce jít dál. Když jsme se zamýšleli, jak na to, napadlo nás pomáhat studentům rozhlížet se také za horizont závěrečné či maturitní zkoušky. Díky tomu se zrodila myšlenka uspořádat Kariérní den.

Trh zaměstnavatelů a vysokých škol, které nám mají co nabídnout, se u nás uskutečnil poprvé v říjnu 2019. Pozvání k prezentaci tenkrát přijali Etnetera, a.s., Česká spořitelna, a.s., NOTIX, Armáda České republiky, Česká zemědělská univerzita v Praze, Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze, Dunross Recruitment, Kariérový poradce Tomáš Chytil a DHL Czech Republic.

Přidanou hodnotou prvního kariérního dne byl zajímavě koncipovaný program. Žáci měli nejen možnost putovat
od jednoho stánku k druhému a vyslechnout odpovědi na své konkrétní dotazy, mohli se také zúčastnit doprovodného programu s přednáškami zástupců jednotlivých firem a vzdělávacích institucí. Prvního ročníku kariérního dne se zúčastnilo asi 150 žáků naší školy. Z ohlasů obou stran, vyslechnutých od žáků i vystavovatelů, lze soudit, že se první ročník Kariérního dne opravdu vydařil.

Úspěch prvního ročníku se pro nás stál závazkem do budoucna. Idea kariérního dne se osvědčila v praxi, a proto vás
s potěšením můžeme přivítat na dalším kariérním dni, pořádaném tentokrát v prostorách našeho odloučeného pracoviště v Praze-Libuši. Pozvali jsme opět zástupce Armády České republiky a jsme rádi, že naše pozvání zase přijali. Kromě vojáků se můžeme těšit také na zástupce Hradní stráže. Stejně tak jsme rádi, že pozvání přijali mnozí další hosté, se kterými se v rámci kariérního dne setkáme poprvé. Patří k nim zástupci firem Auto Jarov, Job Institut, TUkas, Porsche, Volvo, CarTec a také vzdělávacích institucí. Za ně zde můžeme přivítat zástupce ČVUT. Všem, kdo pozvání přijali, děkujeme.

První ročník kariérního dne byl vítanou příležitostí i pro redaktory našeho školního webového Magazínu Weilovka, kteří si nenechali ujít příležitost k rozhovorům se zajímavými hosty z řad vystavovatelů. Výsledek jejich redaktorské práce jsme shrnuli do série rozhovorů, které přinášíme zde: casopis.skolahostivar.cz/karierni-den-it/. Redakce Magazínu Weilovka si pochopitelně nenechá ujít příležitost informovat také o druhém kariérním dni v Praze-Libuši. Veškeré texty týkající se druhého kariérního dne naleznete zanedlouho po konání akce na: casopis.skolahostivar.cz/karierni-den-at/.

Posláním Kariérního dne je dát žákům šanci setkávat se na půdě školy se zaměstnavateli nebo vzdělávacími institucemi, u nichž se mohou později pracovně uplatnit nebo se dále vzdělávat.
Přejeme vám příjemné čtení.