Jakub Čech podruhé

Těsně před Vánocemi do naší školy zavítal v tomto školním roce již podruhé aktivista Jakub Čech. Stalo se tak na pozvání studenta naší školy Ondřeje Pacnera. Myšlenka na druhou Jakubovu návštěvu vznikla okamžitě po úspěchu jeho první besedy u nás, ne všichni se jí totiž mohli zúčastnit, a ještě více posílila, když se Ondřej Pacner sešel s Jakubem Čechem k společnému interview pro náš školní webový Magazín Weilovka, které si můžete přečíst ZDE.

Při své druhé besedě zopakoval Jakub kvůli novému obecenstvu některé informace z prvního setkání, přidal však i něco nového, aby nepřišli zkrátka ani ti, kteří na besedu s ním přišli už podruhé. 

V průběhu celé besedy bylo patrné, že Jakub byl ve svém živlu. Vyprávěl o svých prvních článcích, které začal psát už v osmi letech, o svém prvním velkém sporu s úřady, který se týkal odmítnutí poskytnout „dítěti‟ informace, seznámil posluchače s možnostmi internetu při ověřování majetkových poměrů politiků, hovořil také o zajímavé kauze s podvody při vydávání řidičských oprávnění a o důležitosti občanského aktivismu pro zdravý rozvoj společnosti. 

Jakubovi za návštěvu ještě jednou děkujeme a smekáme, protože jsme si uvědomili, že pro společnost můžeme každý udělat mnoho, stačí jen nebýt lhostejný k tomu, když nás někdo připravuje o naše vlastní práva.