Pestrý týden | Hangar 7 a vánoční atmosféra Salzburgu

Ve středu 18. 12. 2019 se žáci naší školy odebrali v brzkých ranních hodinách trávit část svých vánočních chvil do Salzburgu. Nejprve je ale čekala prohlídka Redbull Hangar-7 na okraji města (viz fotogalerie). Prohlídka byla komentovaná v angličtině od jejich pilota, již vysloužilého 76-letého borce, který kypěl energií a znalostmi o autech a letadlech. Prohlídka trvala něco přes hodinu a pak měli žáci rozchod, ve kterém si mohli nakoupit různé suvenýry z Redbull krámku. Hangar-8 je veřejnosti nepřístupný, ale nějaké mašiny jsme přes sklo i tak viděli. Celkem nás bylo 41 a v takovém počtu jsme pak šli do centra Salzburgu, nasát vánoční atmosféru. Studenti měli i rozchod, aby si našli to, co jim nejlépe vyhovuje. Salzburg je krásné město a vůbec nám nevadilo, že v uličkách chybí sníh. Večer bylo vše napraveno a město dostalo tu správnou vánoční atmošku. Vše se podařilo, každý byl spokojený a ve večerních hodinách jsme se vrátili zpátky do Prahy. Za pomoc se zájezdem bych rád poděkoval naší dopravní společnosti Dobrobus a mým kolegům, kteří mi se zájezdem pomáhali, Lucie Studené a Marcelovi Kukuczkovi, samozřejmě bych i rád poděkoval těm, kteří mi jakýmkoliv způsobem pomohli realizovat tento pilotní projekt.

Doufám, že jste měli krásné vánoční svátky, tady máte ještě dovětek ode mě, pan učitel Karel Chladil.