Co takhle studentská praxe v Milánu? 

Nejen naši učitelé měli v nedávné době možnost vycestovat za vzděláním. Do Itálie se za dobrodružstvím vydali i žáci z oblasti informačních a komunikačních technologií. Ne každému se poštěstí udělat pracovní zkušenost v Mekce informačních a komunikačních technologií, kterou Milano zajisté je. Šestnáct žáků naší školy má však tento nezapomenutelný zážitek za sebou. Tato iniciativa měla za cíl poskytnout žákům možnost praktického uplatnění svých dovedností v oblasti IKT a seznámit je s pracovním prostředím v tomto sektoru. 

Během měsíce září 2022 měla skupina žáků možnost strávit několik týdnů na praxi v technologických firmách a organizacích v Miláně. Tyto praxe jim umožnily získat cenné zkušenosti a uvědomit si, jak se IKT aplikují v reálném pracovním prostředí. 

Žáci byli zapojeni do různých projektů a úkolů, které souvisely s vývojem softwaru, webovým designem, digitálním marketingem, multimediální tvorbou a dalšími oblastmi IKT. Byli podporováni zkušenými profesionály, kteří je provázeli a poskytovali jim praktickou přípravu a mentorství. 

Během své praxe žáci získali praktické dovednosti v programování, tvorbě webových stránek, práci s grafikou a dalších IKT nástrojích. Měli také příležitost spolupracovat s kolegy a rozvíjet své týmové dovednosti prostřednictvím společných projektů. 

Praxe žáků v oblasti IKT v Miláně byla velmi úspěšná. Žáci vyjádřili své nadšení z možnosti aplikovat své teoretické znalosti v praxi a ocenili cennou zpětnou vazbu a podporu, kterou obdrželi od profesionálů v odvětví. Tato iniciativa jim poskytla příležitost rozvíjet své dovednosti a získat důležité zkušenosti pro jejich budoucí kariéru v oblasti IKT. 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci této praxe žáků v oblasti IKT v Miláně. Jsme vděční pracovníkům Domu zahraniční spolupráce za pomoc, kterou nám nikdy v trvání celého projektového období neváhali poskytnout. Jsme hrdí na to, že jsme mohli našim žákům dopřát takovou inspirativní a obohacující zkušenost v jejich vzdělávacím procesu. Doufáme, že se tato iniciativa bude nadále rozvíjet a poskytovat další příležitosti pro žáky, a to nejen v oblastech IKT a multimédií, ale i v dalších oborech, které na naší škole žáci studují. 

Abych byla upřímná, na Erasmus jsem se těsně před odjezdem tolik netěšila a spíše se obávala, že budu celý měsíc odpočítávat minuty do odjezdu. Ve skutečnosti to tak ale vůbec nebylo. Spíše naopak. Erasmus jsem si neskutečně užila a místo čekání na odjezd jsem se spíše obávala konce. Nejen, že jsem tam nasbírala spoustu zážitků, poznala skvělé lidi a užila si hodně zábavy, ale také měla možnost rozvíjet se v oboru, který mě skutečně zajímá a naplňuje. Zkrátka děkuji za tu možnost a příležitost tam být a tohle všechno prožít. 

Adresa

Střední škola automobilní a informatiky
Weilova 1270/4
102 00 Praha 10 – Hostivař

Rychlý kontakt

Telefon: 242 456 100
E-mail: mailbox@skolahostivar.cz
Datová schránka: 4zxyf53