Divadelní představení „Romeo a Julie“

Klub Weilova i letos přispěl finančně žákům na kulturní vyžití v podobě divadelního představení. Komunikace s divadly započala v říjnu 2019, po několika pokusech byla navázána užší spolupráce s Divadlem na Vinohradech. Divadlo nabídlo novou adaptaci Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Celkově se představení zúčastnilo 277 žáků a 12 pedagogů.

Inscenace se studentům mimořádně líbila. Máme z toho velikou radost, není jednoduché najít kus, který zaujme všechny. Na Romea a Julii přišli žáci připraveni, o Shakespearovi se učí už v prvním ročníku, zhlédnutí hry je skvělým doplňkem výuky. Nadchly nás herecké výkony, kostýmy i scéna. Jsme přesvědčeni, že herci cítili souznění s mladým publikem, což muselo i jim přinést radost a uspokojení.
Chceme vést mladé obecenstvo k zájmu o umění, kulturu, divadlo – dle následné diskuse je zjevné, že divadlo je pro studenty obohacujícím zážitkem. Svůj zájem mohou uplatnit v Klubu mladých diváků, který má v naší škole dlouholetou tradici.