5. kariérní den WEILOVKAříjen 2023

Letní vedra jsou pryč a máme tady první školní den. Abychom neprožívali nadměrný stres, rádi bychom vám připomenuli, na co se již brzy můžeme těšit. 18. října se koná 5. kariérní den SŠAI. Jak víte, je to den výjimečný, nečeká nás každodenní školní rutina, ale naopak příjemná a užitečná setkání se zajímavými lidmi. Kariérní den nabízí žákům bohaté možnosti jako např. najít si budoucího zaměstnavatele, poskytovatele studentské praxe nebo cestu k dalšímu vzdělávání. Vystavujícím organizacím pak kontakt s žáky naší školy na oplátku dává příležitost k osobnímu setkání s potenciálními zaměstnanci nebo budoucími studenty. A to vše ve škole, která je po další letní rekonstrukci opět krásnější.

Lákadlem pro váhající by mohlo být následující video, které jsme natočili v minulém roce.

Chcete se zúčastnit? Dejte nám prosím co nejdříve vědět. Abyste s tím neměli hodně práce, přikládáme velmi stručný formulář.

V pravidelném seriálu vám budeme krátce představovat organizace, které se letošního ročníku Kariérního dne účastní. Abychom nikomu nekřivdili, uvádíme je v pořadí, v jakém se organizace na akci registrovaly.

A než to představování zahájíme, ještě malou poznámku: už teď se na vás všechny těšíme!

5. kariérní den WEILOVKAPARTNEŘI

 Auto Jarov s.r.o.

Auto Jarov s.r.o. je pro nás mimo jiné velmi významným strategickým partnerem, čehož si velmi vážíme. Spousta našich žáků v této firmě vykonává odborné praxe a následně zde nachází pracovní uplatnění. I pro ty z Vás, kteří nejste primárně vášnivými milovníky aut by mohlo být zajímavou informací, že tato firma je považována za největší obchodní dům automobilů nejen v Praze, ale i v celé České republice.

Nováčkem na Kariérních dnech, nikoliv však nováčkem ve spolupráci s námi, je firma AD Technik. Společnost se specializuje na vývoj a implementaci pokročilých technologií a systémů, které zlepšují efektivitu a konkurenceschopnost jejich klientů.

Hoffmann a Žižák spol. s r.o.

Firma zabývající se automobilním průmyslem, našimi žáky velmi oblíbená. S touto firmou je jednoznačně spojená prestižní značka Mercedes Benz. V loňském roce byli účastníci kariérního dne okouzlení luxusními modely této značky a soutěžemi, které si firma pro nás připravila. Jsme nedočkaví, abychom se dozvěděli, čím nás tato firma překvapí letos.

Porsche Praha – Smíchov

Již pravidelným návštěvníkem z automobilního odvětví je společnost Porsche Praha – Smíchov. Je jediným prodejním a servisním zastoupením značek Bentley a Lamborghini v České republice, což mluví samo za sebe. Porsche Praha-Smíchov však není pouhým prodejním místem pro automobily. Je to místo, kde se vášniví milovníci Porsche setkávají, aby sdíleli své zážitky a trávili čas ve vzrušujícím prostředí. Na stánku společnosti Porsche Praha – Smíchov můžete atmosféru vzrušení z krásy aut ochutnat.

Brandcloud pro

Náš starý známý Karel Drašnar se svou společností BrandCloud. Karel k nám chodí nejen za svoji firmu, ale i jako řečník společnosti Můžeš podnikat. Někteří z Vás, měli možnost se s ním setkat během Pestrého týdne při dvou přednáškách Jak vydělávat milion denně aneb Kolik peněz potřebuješ, abys byl v životě šťastný? A Ikony a trendy – revoluce v 21. století. Brandcloud nahrazuje cloudová úložiště FTP, různé úschovny, serverové archivy, hromadné email a video portály. Více se určitě dozvíte na stánku společnosti. Stojí za návštěvu.

BrandCloud je profesionální nástroj pro organizaci a sdílení firemního obsahu. Kombinuje bezkonkurenčně zabezpečené cloudové úložiště, uživatelsky přívětivou knihovnu znalostí
a sofistikovanou správu uživatelských rolí. To všechno pohodlně. Na jednom místě. Pro celý svět.
Nápad na vytvoření aplikace vzešel z potřeb Studia Najbrt a kreativní agentury La Taupe již v roce 2012. Od Té doby jsme ušli dlouho cestu poznání skutečných potřeb lidí v kreativně a marketingových oddělení.
Se SŠAI Weilova spolupracujeme třetím rokem a pár studentů už se stalo nedílnou součástí týmu.
Karel Drašnar, BrandCloud

Moudrá síť

Organizace Moudrá síť se kariérního dne účastní poprvé a přináší nám možnost navázat spolupráci, která obohacuje život a dobrý pocit z něj. Nejnovější výzkumy totiž tvrdí, že jedním z aspektů, které prodlužují lidský život je dobrovolnická činnost. Tato organizace pomáhá seniorům bezpečně ovládat moderní technologie a kde jinde, než na IT škole by mohla najít lidi, kteří vědí, jak na to.

Junior Achievement Czech Republic

S českou pobočkou Junior Achievement spolupracujeme dlouhodobě a jsme moc rádi, že se k nám letos reprezentanti JA přijdou podívat i na kariérní den. Bez této organizace bychom si náš školní rok totiž nedovedli ani představit. Díky jejich programu Studentská firma, můžeme ve stále více žácích probouzet chuť pro podnikavost a další vzdělávání.

 Můžeš podnikat

Nezávislý a svobodný spolek podnikatelů z celé České republiky, který provozuje program Můžeš podnikat pro studenty škol. Jejich cílem je inspirovat studenty k podnikavosti a podpořit je v jejich životní cestě. O záslužnosti takové aktivity nelze vůbec pochybovat. Možnost pohovořit se zástupci této organizace rozhodně nepropásněte. Můžete najít ten správný směr na celý život.

DHL Express (Czech Republic s.r.o.)

Naším dlouholetým účastníkem kariérního dne je česká pobočka společnosti DHL Express, která určitě zaujme studenty se zájmem o logistiku. DHL Express Czech Republic s.r.o. je předním poskytovatelem expresních logistických služeb v České republice. V jejich pestré nabídce pracovních pozic ovšem najdou studenti uplatnění nejen v logistice, ale také jako IT podpora či administrativní složka.

Armáda České republiky

Již celých pět let od konání prvního kariérního dne máme velkou oporu v Armádě České republiky. Každoročně nás armáda příjemně překvapí něčím novým a neokoukaným, takže už teď se těšíme, jakou armádní techniku nám letos budou prezentovat. Krásné a rozmanité uniformy jsou pastvou pro oči především pro naše žákyně.

Vysoká škola logistiky

Vysoká škola logistiky, jako přední instituce v oblasti logistiky v České republice, nabízí vzdělávání a odborné dovednosti pro budoucí logistické profesionály. Škola je zaměřena na výuku a výzkum v oblasti efektivního řízení dodavatelského řetězce a logistiky.

AMBIS Vysoká škola

AMBIS je česká soukromá vysoká škola neuniverzitního typu se sídlem v Praze specializující se na oblast bankovnictví, ekonomie, informačních technologií, marketingu a personálního řízení.

Renocar, a.s.

Renocar nabízí studentům automobilních oborů jedinečné pracovní příležitosti. Žáci zde mohou nabýt praktické dovednosti díky práci s různými vozidly, získají přístup k nejnovějším technologiím a inovacím v oblasti automobilů a v neposlední řádě si osvojí potřebnou flexibilitu při řešení pracovních úkolů. Spolupráce se společností Renocar otevírá dveře k dobré kariéře. Žáci mají možnost navázat kontakty s profesionály automobilového průmyslu, což jim poskytne cenné zkušenosti a možnosti pro budoucí rozvoj.

MONETA Money Bank

Dalším pravidelným návštěvníkem, tentokrát z bankovního sektoru je instituce Moneta Money Bank. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Pro naše absolventy může nabídnout zajímavé pracovní příležitosti v oboru financí, marketingu nebo IT odvětví.

AutoTechnologi s.r.o.

Pokud se chcete inspirovat a vidět, jak může být absolvent naší školy úspěšný, doporučujeme navštívit stánek AutoTechnologi, kde se můžete setkat s panem Popelářem, který Vám rád řekne, jak důležité je jít za svým snem. Že Vám ukáže také drahé luxusní auto bude již bonus navíc.

Bezpečnostní informační služba

Již třetím rokem přivítáme na Kariérním dni českou zpravodajskou agenturu, která pečuje o ochranu našich státoprávních principů a ústavy. V BIS mohou rozvíjet svou kariéru nejen absolventi oboru IT, ale i auto oborů.

4fin Better Together

Chcete se naučit dobře investovat, tato firma Vám s tím pomůže. Můžete si s nimi zahrát i společenskou hru, díky které procvičíte základní dovednosti z finanční gramotnosti. Motivací Vám může být také skutečnost, že ředitelem této firmy je rovněž náš bývalý absolvent.

Avatar Project s.r.o.

Pokud jste navštívili stránky naší školy, mohli jste si v menu všimnout odkazu Prohlídka školy. Tento úžasný 3D model budovy pro nás zpracovala společnost AVATAR, která se zabývá prakticky použitelnými návrhy modelů budov pro virtuální prohlídky. Pokud jste se naší školou dosud virtuálně neprošli, zde je odkaz: https://my.matterport.com/show/?m=7YkKTUL2NFR.

DPP

Bez této firmy si většina z nás neumí svůj běžný život vůbec představit. Veřejná doprava tvoří nedílnou součást našeho dne. Tato společnost nabízí zajímavé pracovní uplatnění pro naše absolventy, nejen v odvětví samotné dopravy ale i v dalších přidružených oblastech. Žáci mohou během studia využít možnost zapojení do stipendijního programu této společnosti. Více již teď po kliknutí na odkaz. Osobní setkání na stánku vám přinese ještě více.