5. kariérní den WEILOVKAříjen 2023

Letní vedra jsou pryč a máme tady první školní den. Abychom neprožívali nadměrný stres, rádi bychom vám připomenuli, na co se již brzy můžeme těšit. 18. října se koná 5. kariérní den SŠAI. Jak víte, je to den výjimečný, nečeká nás každodenní školní rutina, ale naopak příjemná a užitečná setkání se zajímavými lidmi. Kariérní den nabízí žákům bohaté možnosti jako např. najít si budoucího zaměstnavatele, poskytovatele studentské praxe nebo cestu k dalšímu vzdělávání. Vystavujícím organizacím pak kontakt s žáky naší školy na oplátku dává příležitost k osobnímu setkání s potenciálními zaměstnanci nebo budoucími studenty. A to vše ve škole, která je po další letní rekonstrukci opět krásnější.

Lákadlem pro váhající by mohlo být následující video, které jsme natočili v minulém roce.

V pravidelném seriálu vám budeme krátce představovat organizace, které se letošního ročníku Kariérního dne účastní. Abychom nikomu nekřivdili, uvádíme je v pořadí, v jakém se organizace na akci registrovaly.

A než to představování zahájíme, ještě malou poznámku: už teď se na vás všechny těšíme!

5. kariérní den WEILOVKAPARTNEŘI

Auto Jarov s. r. o.

| strategický partner školy 

Auto Jarov s.r.o. je pro nás mimo jiné velmi významným strategickým partnerem, čehož si velmi vážíme. Spousta našich žáků v této firmě vykonává odborné praxe a následně zde nachází pracovní uplatnění. I pro ty z Vás, kteří nejste primárně vášnivými milovníky aut by mohlo být zajímavou informací, že tato firma je považována za největší obchodní dům automobilů nejen v Praze, ale i v celé České republice.

AV MEDIA SYSTEMS, a. s.

| strategický partner školy 

Jsme Váš partner pro technické zabezpečení akcí, na kterých opravdu záleží. Umíme se dobře postarat o konference, kongresy, společenské akce, show, výstavy a veletrhy, kulturní a sportovní akce, TV a video produkce. Navrhneme na míru to nejlepší audiovizuální řešení od A do Z. Se značkou AV MEDIA úspěšně působíme na trhu audiovizuálních technologií již 30 let.

Nováčkem na Kariérních dnech, nikoliv však nováčkem ve spolupráci s námi, je firma AD Technik. Společnost se specializuje na vývoj a implementaci pokročilých technologií a systémů, které zlepšují efektivitu a konkurenceschopnost jejich klientů.

Hoffmann a Žižák spol. s r. o.

Firma zabývající se automobilním průmyslem, našimi žáky velmi oblíbená. S touto firmou je jednoznačně spojená prestižní značka Mercedes Benz. V loňském roce byli účastníci kariérního dne okouzlení luxusními modely této značky a soutěžemi, které si firma pro nás připravila. Jsme nedočkaví, abychom se dozvěděli, čím nás tato firma překvapí letos.

Porsche Praha – Smíchov

Již pravidelným návštěvníkem z automobilního odvětví je společnost Porsche Praha – Smíchov. Je jediným prodejním a servisním zastoupením značek Bentley a Lamborghini v České republice, což mluví samo za sebe. Porsche Praha-Smíchov však není pouhým prodejním místem pro automobily. Je to místo, kde se vášniví milovníci Porsche setkávají, aby sdíleli své zážitky a trávili čas ve vzrušujícím prostředí. Na stánku společnosti Porsche Praha – Smíchov můžete atmosféru vzrušení z krásy aut ochutnat.

Brandcloud pro

Náš starý známý Karel Drašnar se svou společností BrandCloud. Karel k nám chodí nejen za svoji firmu, ale i jako řečník společnosti Můžeš podnikat. Někteří z Vás, měli možnost se s ním setkat během Pestrého týdne při dvou přednáškách Jak vydělávat milion denně aneb Kolik peněz potřebuješ, abys byl v životě šťastný? A Ikony a trendy – revoluce v 21. století. Brandcloud nahrazuje cloudová úložiště FTP, různé úschovny, serverové archivy, hromadné email a video portály. Více se určitě dozvíte na stánku společnosti. Stojí za návštěvu.

BrandCloud je profesionální nástroj pro organizaci a sdílení firemního obsahu. Kombinuje bezkonkurenčně zabezpečené cloudové úložiště, uživatelsky přívětivou knihovnu znalostí
a sofistikovanou správu uživatelských rolí. To všechno pohodlně. Na jednom místě. Pro celý svět.
Nápad na vytvoření aplikace vzešel z potřeb Studia Najbrt a kreativní agentury La Taupe již v roce 2012. Od Té doby jsme ušli dlouho cestu poznání skutečných potřeb lidí v kreativně a marketingových oddělení.
Se SŠAI Weilova spolupracujeme třetím rokem a pár studentů už se stalo nedílnou součástí týmu.
Karel Drašnar, BrandCloud

Moudrá síť

Organizace Moudrá síť se kariérního dne účastní poprvé a přináší nám možnost navázat spolupráci, která obohacuje život a dobrý pocit z něj. Nejnovější výzkumy totiž tvrdí, že jedním z aspektů, které prodlužují lidský život je dobrovolnická činnost. Tato organizace pomáhá seniorům bezpečně ovládat moderní technologie a kde jinde, než na IT škole by mohla najít lidi, kteří vědí, jak na to.

Junior Achievement Czech Republic

S českou pobočkou Junior Achievement spolupracujeme dlouhodobě a jsme moc rádi, že se k nám letos reprezentanti JA přijdou podívat i na kariérní den. Bez této organizace bychom si náš školní rok totiž nedovedli ani představit. Díky jejich programu Studentská firma, můžeme ve stále více žácích probouzet chuť pro podnikavost a další vzdělávání.

 Můžeš podnikat

Nezávislý a svobodný spolek podnikatelů z celé České republiky, který provozuje program Můžeš podnikat pro studenty škol. Jejich cílem je inspirovat studenty k podnikavosti a podpořit je v jejich životní cestě. O záslužnosti takové aktivity nelze vůbec pochybovat. Možnost pohovořit se zástupci této organizace rozhodně nepropásněte. Můžete najít ten správný směr na celý život.

DHL Express (Czech Republic s. r. o.)

Naším dlouholetým účastníkem kariérního dne je česká pobočka společnosti DHL Express, která určitě zaujme studenty se zájmem o logistiku. DHL Express Czech Republic s.r.o. je předním poskytovatelem expresních logistických služeb v České republice. V jejich pestré nabídce pracovních pozic ovšem najdou studenti uplatnění nejen v logistice, ale také jako IT podpora či administrativní složka.

Armáda České republiky

Již celých pět let od konání prvního kariérního dne máme velkou oporu v Armádě České republiky. Každoročně nás armáda příjemně překvapí něčím novým a neokoukaným, takže už teď se těšíme, jakou armádní techniku nám letos budou prezentovat. Krásné a rozmanité uniformy jsou pastvou pro oči především pro naše žákyně.

Vysoká škola logistiky

Vysoká škola logistiky, jako přední instituce v oblasti logistiky v České republice, nabízí vzdělávání a odborné dovednosti pro budoucí logistické profesionály. Škola je zaměřena na výuku a výzkum v oblasti efektivního řízení dodavatelského řetězce a logistiky.

AMBIS Vysoká škola

AMBIS je česká soukromá vysoká škola neuniverzitního typu se sídlem v Praze specializující se na oblast bankovnictví, ekonomie, informačních technologií, marketingu a personálního řízení.

Renocar, a. s.

Renocar nabízí studentům automobilních oborů jedinečné pracovní příležitosti. Žáci zde mohou nabýt praktické dovednosti díky práci s různými vozidly, získají přístup k nejnovějším technologiím a inovacím v oblasti automobilů a v neposlední řádě si osvojí potřebnou flexibilitu při řešení pracovních úkolů. Spolupráce se společností Renocar otevírá dveře k dobré kariéře. Žáci mají možnost navázat kontakty s profesionály automobilového průmyslu, což jim poskytne cenné zkušenosti a možnosti pro budoucí rozvoj.

MONETA Money Bank

Dalším pravidelným návštěvníkem, tentokrát z bankovního sektoru je instituce Moneta Money Bank. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Pro naše absolventy může nabídnout zajímavé pracovní příležitosti v oboru financí, marketingu nebo IT odvětví.

AutoTechnologi s. r. o.

Pokud se chcete inspirovat a vidět, jak může být absolvent naší školy úspěšný, doporučujeme navštívit stánek AutoTechnologi, kde se můžete setkat s panem Popelářem, který Vám rád řekne, jak důležité je jít za svým snem. Že Vám ukáže také drahé luxusní auto bude již bonus navíc.

Bezpečnostní informační služba

Již třetím rokem přivítáme na Kariérním dni českou zpravodajskou agenturu, která pečuje o ochranu našich státoprávních principů a ústavy. V BIS mohou rozvíjet svou kariéru nejen absolventi oboru IT, ale i auto oborů.

4fin Better Together

Chcete se naučit dobře investovat, tato firma Vám s tím pomůže. Můžete si s nimi zahrát i společenskou hru, díky které procvičíte základní dovednosti z finanční gramotnosti. Motivací Vám může být také skutečnost, že ředitelem této firmy je rovněž náš bývalý absolvent.

Avatar Project s. r. o.

Pokud jste navštívili stránky naší školy, mohli jste si v menu všimnout odkazu Prohlídka školy. Tento úžasný 3D model budovy pro nás zpracovala společnost AVATAR, která se zabývá prakticky použitelnými návrhy modelů budov pro virtuální prohlídky. Pokud jste se naší školou dosud virtuálně neprošli, zde je odkaz: https://my.matterport.com/show/?m=7YkKTUL2NFR.

Krajské ředitelství policie hlavního města Praha

Krajské ředitelství policie hlavního města Praha je jedním z útvarů s územně vymezenou působností. V čele stojí ředitel a jeho náměstci pro Službu kriminální policie a vyšetřování, vnější službu a ekonomiku, kterým podléhají útvary s celoměstskou působností.

Česká zemědělská univerzita v Praze – Institut vzdělávání a poradenství

Institut vzdělávání a poradenství České zemědělské univerzity je Vysoká škola, která se kariérního dne účastní již od začátku a která Vám může nabídnout nejen své služby při výběru zaměstnání, ale i při dalším profesním rozvoji. Kromě přednášky na téma Jak získat co nejvíce z kariérního dne se můžete zastavit na jejich individuálních konzultacích, kde Vám studenti 3. ročníku oboru Kariérové poradenství pomohou s další volbou povolání nebo vysoké školy.

iPodnik Cloud s. r. o.

Spolupracujte, komunikujte, sdílejte. Bezpečně v cloudu. Jednotné prostředí pro provoz vaší firmy, které nahradí zastaralou infrastrukturu moderním privátním cloudem na platformě Microsoft.

Správa železnic, státní organizace

Předmět činnosti

  • zajišťují provozování železniční dopravní cesty a její provozuschopnosti
  • provádí údržbu a opravy železniční dopravní cesty
  • starají se o rozvoj a modernizaci železniční dopravní cesty
  • hospodaří s vymezenými závazky a pohledávkami Českých drah, s. o., existujícími ke dni vzniku Českých drah, a.s.
  • připravují podklady pro sjednávání závazků veřejné služby
  • kontrolují užívání železniční dopravní cesty, provozu a provozuschopnosti dráhy

Vodafone Czech Republic a. s.

Díky technologii spojujeme lidi a přinášíme ty nejlepší služby. Máme perfektní síť 4G LTE. Internetem pokrýváme 99% obyvatel a našim zákazníkům dáváme vždy něco navíc. V minulých letech jsme získali řadu certifikátů v oblasti řízení kvality nebo ochrany životního prostředí.

Emil Frey ČR, s. r. o.

Společnost Emil Frey má s motorismem letité zkušenosti. Její zakladatel, švýcarský závodník Emil Frey, otevřel svůj první obchod již roku 1924.  Dnes společnosti Emil Frey věří tisíce zákazníků po celé Evropě.

Zakládáme si na poctivosti a korektnosti. Zavazuje nás k tomu švýcarská serióznost. Na dvou místech v Praze se můžete seznámit s novými vozy značek SUBARU a TOYOTA, v Praze 5 navíc i s vozy značek KIA a SUZUKI.

Současně obchodujeme s ojetými vozy, a to pod značkou Emil Frey Select.

DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu)

VŽDYCKY JSI CHTĚL UDĚLAT NĚCO SMYSLUPLNÉHO, ALE NIKDY JSI NENAŠEL MOTIVACI? ZAPOJ SE DO DOFE A POJĎ SI SVÉ CÍLE KONEČNĚ PLNIT! Říká slogan mezinárodní organizace, do které se můžeme zapojit i u nás ve škole, jen o tom moc nevíme. Zastavte se tedy v rámci programu kariérního dne na slovíčko za reprezentanty DofE. Když se potká Vaše dobrá vůle a odhodlání na sobě pracovat s odpověďmi a nadšením lidí z DofE, může to pro Vás znamenat pozitivní změnu na celý život. To za pár slov stoji! Ptejte se na DofE.

EF Education First s. r. o.

Naše zážitkové vzdělávací programy – zaměřené na jazyk, cestování, kulturní výměnu a akademické studium – pomáhají proměnit sny v příležitosti pro lidi všech věkových skupin i národností. Nabízíme studijní programy na střední a vysoké škole a na postgraduální úrovni. EF vede profesionální prohlídky s průvodcem po největších světových památkách a krajinách. Jazykový kurz EF vám může pomoci mluvit se světem v angličtině a dalších široce používaných jazycích. Naše výměnné programy poskytují mladým dospělým příležitost zažít Ameriku jako místní, nikoli jen jako turista.

TTC MARCONI s. r. o.

Vývoj, projektování, instalace a servis v oblasti telekomunikační techniky zejména přenosových zařízení.

TTC MARCONI působí od roku 1993 na evropských telekomunikačních trzích jako systémový integrátor a významný dodavatel komunikačních sítí nové generace, a to zejména pro oblast kritické infrastruktury, energetiky, dopravy, veřejné správy, obrany a bezpečnosti. Zastoupení prostřednictvím poboček má TTC MARCONI například na Slovensku a Ukrajině.

Dům dětí a mládeže, Praha – Horní Počernice, Ratibořická 1899

Chceme být široce veřejně přístupným zařízením, které nabízí pestrou nabídku možností, jak aktivně trávit volný čas podle zájmů a potřeb všech, kdo chtějí svůj volný čas trávit smysluplně. Chceme, abyste v našem DDM potkali vždy profesionální a vstřícné pracovníky, kteří jsou schopni udržovat vysokou kvalitu a respektovat i individuální potřeby klientů.

Promotým Praha s. r. o.

PROMOTÝM PRAHA nabízí kompletní zajištění programu na téma BEZPEČNOST SILNIČNÍHO PROVOZU na profesionální úrovni. V nabídce máme dostatek témat, ze kterých si vyberete a sestavíte program Vám přímo na míru. Promotým Praha vznikl v roce 2008 na základech osmileté zkušenosti Promotýmu bezpečnosti silničního provozu Ústředního automotoklubu ČR. Promotým se zabývá především přípravou a realizací akcí určených k propagování bezpečnosti silničního provozu, mototuristiky a motoristického sportu.

AERO Vodochody AEROSPACE a. s.

Jsme největším leteckým výrobcem v České republice a největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Zabýváme se vývojem, výrobou, prodejem a servisem vojenských letounů a civilní letecké techniky. Trénujeme nejlepší stíhací piloty, aby chránili naše nebe. Jsme zde již od roku 1919. Hodnoty naší společnosti jsou založeny na dědictví a osvědčených výsledcích.  Jsme tvůrčí, kompetentní, efektivní a spolehliví.

TUkas a. s.

V současné době je skupina TUkas autorizovaným prodejcem a servisem značek Volkswagen, ŠKODA, Volvo, Opel, Kia, Renault a Dacia, dále pak autorizovaným servisem značek Audi a Chevrolet. Ojeté vozy nabízíme prostřednictvím programů ŠKODA Plus, Das WeltAuto, Volvo SELEKT, Opel Certifikované ojeté vozy, Kia Ojeté vozy a Renault SELECTION. Operativní leasing a dlouhodobý pronájem vozů zajišťuje společnost TT-Complex spol. s r.o.

Dystopia Clothing

DYSTOPIA je značka oblečení, ale ne pro každého. DYSTOPIA je určena pro ty, kteří nezahálí, a pro ty, kteří odmítají uspokojit se průměrností. Jsme tu proto, abychom vám připomněli, že máte schopnosti dosáhnout něčeho výjimečného, a abychom vás inspirovali k tomu, abyste jednali směrem k vašim cílům. Chceme být zdrojem motivace a inspirace, nejen skrze naše oblečení, ale i prostřednictvím naší komunity. Vytvořili jsme komunitu jednotlivců, kteří jdou za tím, aby věci fungovaly, vytvářeli příležitosti a překonávali očekávání. Pokud jste tedy připraveni změnit hru a ukázat světu, co vás opravdu spojuje, připojte se k nám.

Educator, z. s.

Jsme iniciativa EDUCATOR a řešíme problémy studentů. České školství stagnuje! Iniciativa EDUCATOR hledá cesty k jeho změně a adaptaci na realitu 21. století. Chceme od základů změnit český vzdělávací systém! Velký důraz klademe také na kvalitní výuku digitální, mediální a finanční gramotnosti a také na praktické využití získaných poznatků.

LOM PRAHA s. p.

LOM PRAHA nabízí modernizaci, opravy a údržbu vojenských i civilních vrtulníků a letadel. LOM PRAHA je tradičním podnikem nejen českého, ale i evropského a světového leteckého průmyslu, jehož historie sahá až do roku 1915. Jsme čelním opravárenským závodem pro vrtulníky řady Mi v zemích NATO a EU.

Vysoká škola kreativní komunikace

VŠKK je soukromá vysoká škola, která vás dokonale připraví na profesní dráhu ve všech oblastech kreativního průmyslu. Naše studijní programy Marketing a komunikace, Literární tvorba a Vizuální tvorba jsou napojeny na praktický provoz reklamních agentur, grafických studií, vydavatelských firem a mediálních institucí.  Pod vedeném zkušených odborníků se stanete vyhledávanými textaři, novináři, PR pracovníky, moderátory, grafickými designéry, fotografy, filmaři, animátory nebo trikaři.

SERVIND s. r. o.

Společnost s profesionálními lékařskými materiály a technologiemi pro autoopravárenství a průmysl. V našem portfoliu najdete kompletní sortiment lakovacích a nátěrových materiálů, brusiva, spotřebního materiálu, vybavení a technologií pro autolakovny a průmyslové lakovny.

TRIVIS – Střední škola veřejnoprávní Praha, s. r. o.

Střední škola veřejnoprávní se těší zájmu uchazečů již od roku 1993 a je nejstarší z devíti středních škol skupiny TRIVIS v ČR. V oboru bezpečnostně právní činnosti je připraveno navazující studium pro absolventy učebních oborů s výučním listem. Absolventi střední školy veřejnoprávní se mohou uplatnit v rámci bezpečnostního systému státu, ve veřejné a státní správě – Policii ČR, Hasičském záchranném sborů a Armádě ČR.

Nevyhasni, z. s.

Vytváříme funkční systémy prevence syndromu vyhoření. Mapujeme problém, šíříme osvětu, budujeme online portál nevyhasni.cz, sdílíme příběhy a vzděláváme firmy a školy o prevenci syndromu vyhoření skrze workshopy a přednášky.

DPP

Bez této firmy si většina z nás neumí svůj běžný život vůbec představit. Veřejná doprava tvoří nedílnou součást našeho dne. Tato společnost nabízí zajímavé pracovní uplatnění pro naše absolventy, nejen v odvětví samotné dopravy ale i v dalších přidružených oblastech. Žáci mohou během studia využít možnost zapojení do stipendijního programu této společnosti. Více již teď po kliknutí na odkaz. Osobní setkání na stánku vám přinese ještě více.